Copyright 2020 - N.Bakopoulos & P.Messinis
Αστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια Ανενεργά
ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΑΤΡΩΝ
Ωράριο διδακτικών ωρών και διαλειμμάτων
Έναρξη μαθημάτων:               08:25πμ
διδακτική ώρα  08:25  έως  09:10   1ο διάλειμμα 9:10 εώς  9:15 πμ
διδακτική ώρα  09:15  έως  10:00   2ο διάλειμμα 10:00 εώς  10:10 πμ
διδακτική ώρα  10:10  έως  10:55   3ο διάλειμμα 10:55 εώς  11:05 πμ
διδακτική ώρα  11:05  έως  11:50   4ο διάλειμμα 11:50 εώς  12:00 μμ
διδακτική ώρα  12:00  έως  12:40   5ο διάλειμμα 12:40 εώς  12:45 μμ
διδακτική ώρα  12:45  έως  13:25   6ο διάλειμμα 13:25 εώς  13:30 μμ
διδακτική ώρα  13:30  έως  14:10              
Λήξη μαθημάτων 5 ωρο:            12:40μμ
Λήξη μαθημάτων 6 ωρο:             13:25 μμ
Λήξη μαθημάτων 7 ωρο:            14:10μμ
Αστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια Ανενεργά

 Οδηγίες και αναγκαία μέτρα για τον περιορισμό της διασποράς του Covid-19 στο σχολικό περιβάλλον στο πλαίσιο της επαναλειτουργίας των εκπαιδευτικών μονάδων

 

ενημερωθείτε απο τους παρακάτω συνδέσμους ή τα αρχεία pdf:

ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΚΗΔΕΜΟΝΕΣ

 

 ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ

 

Συμβουλές για γονείς και εκπαιδευτικούς

 

6 βήματα για την σωστή εφαρμογή της Υγιεινής των χεριών με πλύσιμο με νερό και σαπούνι

 

 m

Αστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια Ανενεργά

Ο Σύλλογος Διδασκόντων σύμφωνα με τις κείμενες διατάξεις έχει τη δυνατότητα δανεισμού πέντε (5) tablet σε μαθητές/ριες για τις ανάγκες της εξ’ αποστάσεως εκπαίδευσης.

Σε περίπτωση που αυτοί είναι περισσότεροι από τον διαθέσιμο αριθμό tablet η επιλογή των μαθητών/ριών θα γίνει από το Σύλλογο Διδασκόντων με βάση τα κοινωνικά κριτήρια.

Οι μαθητές/ριες οι οποίοι θα δανειστούν tablet είναι υποχρεωμένοι να το επιστρέψουν στο Σχολείο με τη λήξη της εξ’ αποστάσεως εκπαίδευσης. Σε περίπτωση φθοράς ή απώλειας του tablet, ο μαθητής/ρια είναι υποχρεωμένος να το επισκευάσει ή να το αντικαταστήσει.

Η υποβολή αίτησης για το δανεισμό γίνεται από τον κηδεμόνα ηλεκτρονικά στο email του σχολείου.

Αστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια Ανενεργά

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες

Για τη λειτουργία της σύγχρονης ΕξΑΕ τη Μεγάλη Δευτέρα και Μεγάλη Τρίτη, την Τετάρτη, Πέμπτη και Παρασκευή μετά το Πάσχα, θα ειδοποιηθείτε από του εκπαιδευτικούς που διδάσκουν τα αντίστοιχα μαθήματα.

Από τη Δευτέρα, 27-04-2020, θα λειτουργήσει  το πρόγραμμα των μαθημάτων με κάποιες αλλαγές. Το νέο πρόγραμμα θα αναρτηθεί στην ιστοσελίδα του σχολείου την Παρασκευή 24-04-2020.

Καλό Πάσχα, υγεία  σε εσάς και τις οικογένειές σας

Νίκος Καμπύλης

Αξιολόγηση Χρήστη: 5 / 5

Αστέρια ΕνεργάΑστέρια ΕνεργάΑστέρια ΕνεργάΑστέρια ΕνεργάΑστέρια Ενεργά

 

 Σύγχρονη εξ αποστάσεως εκπαίδευση.....     

 

 ..........η διαδικασία της διδασκαλίας και της μάθησης γίνονται ταυτόχρονα.

 

....................Οδηγός για την εξ αποστάσεως εκπαίδευση

 

Εξ αποστάσεως εκπαίδευση Οδηγίες (βίντεο) και σχετική ενημέρωση............

 

Απλές οδηγίες χρήσης για το webex

 

παρακάτω θα βρείτε το πρόγραμα των μαθημάτων

 

Οι ηλεκτρονικές τάξεις της σύγχρονης εξ αποστάσεως εκπαίδευσης θα σας ανακοινωθούν με email που θα αποσταλεί από τον κάθε εκπαιδευτικό.

 

Πρόγραμμα μαθημάτων σύγχρονης εξ αποστάσεως εκπαίδευσης

 

Προσοχή το πρόγραμμα είναι νέο και ισχύει απο Δευτέρα  04-05-2020

 

ΕΒΔΟΜΑΔΙΑΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΣΥΓΧΡΟΝΗΣ ΕΞΑΠΟΣΤΑΣΕΩΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΑΠΟ 04-05-2020
ΟΝΟΜΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥ ΤΙΤΛΟΣ ΜΑΘΗΜΑΤΟΣ ΤΑΞΗ ή Τμήμα  ΗΜΕΡΑ ΜΑΘΗΜΑΤΟΣ ΩΡΕΣ ΜΑΘΗΜΑΤΟΣ
Μανωλοπούλου Σοφία ΠΕ02 Αρχαία Ελληνική Γλώσσα Α1 Δευτέρα 12:00 έως 12:45
  Αρχαία Ελληνική Γλώσσα Α2 και Α3 Τετάρτη 13:00 έως 13:45
  Λογοτεχνία Α1 Τρίτη 14:00 έως 14:45
  Λογοτεχνία Α2 και Α3 Τετάρτη 14:00 έως 15:00
  Νέα Ελληνική Γλώσσα Β3 Τετάρτη 12:00 έως 12:45
  Νέα Ελληνική Γλώσσα Γ3 Πέμπτη 12:00 έως 12:45
         
Κίζιλη Βασιλική    ΠΕ02 Λογοτεχνία Γ1 και Γ3 Δευτέρα 12:00 έως 13:00
  Λογοτεχνία Γ2 Δευτέρα 13:00 έως 14:00
  Ιλιάδα Β2 και B3 Τρίτη 12:45 έως 13:45
  Ιλιάδα Β1 Τρίτη 14:00 έως 15:00
  Αρχαία Ελληνική Γλώσσα Β1 Πέμπτη 13:15 έως 14:00
  Νέα Ελληνική Γλώσσα Β1  Παρασκευή 13:15 έως 14:15
  Νέα Ελληνική Γλώσσα Β2 Παρασκευή 14:15 έως 15:15
         
Ποταμιάνου Θεανώ   ΠΕ02 Λογοτεχνία Β2 Δευτέρα 14:00 έως 14:45
  Λογοτεχνία Β3 Δευτέρα 15:00 έως 15:45
  Αρχαία Ελληνική Γλώσσα Β2 Τρίτη 14:00 έως 14:45
  Αρχαία Ελληνική Γλώσσα Β3 Τρίτη 15:00 έως 15:45
  Νέα Ελληνική Γλώσσα  Α1  Πέμπτη 14:00 έως 14:45
  Νέα Ελληνική Γλώσσα   Α3 Πέμπτη 15:00 έως 15:45
  Νέα Ελληνική Γλώσσα  Α1  Παρασκευή 14:00 έως 14:45
  Νέα Ελληνική Γλώσσα  Α3  Παρασκευή 15:00 έως 15:45
         
Γκριντέλα Μαρία  ΠΕ02 Αρχαία Ελληνική Γλώσσα  Γ1 Τρίτη 13:00 έως 13:45
  Οδύσσεια  Α1 και Α3 Τρίτη 12:00 έως 13:00
  Νέα Ελληνική Γλώσσα  Α2 Τετάρτη 12:00 έως 13:00
  Λογοτεχνία Β1 Πέμπτη 12:00 έως 13:00
  Ιστορία Α1  Τετάρτη 13:00 έως 13:45
  Οδύσσεια  Α2 Παρασκευή 13:00 έως 13:45
  Ιστορία  Α2 και Α3 Παρασκευή 12:00 έως 13:00
         
Σταμούλη Αλεξία Φωτεινή ΠΕ02 Αρχαία Κείμενα από Μετάφραση Γ1 Δευτέρα 13:00 έως 14:00
  Αρχαία Ελληνική Γλώσσα Γ2 και Γ3 Δευτέρα 14:00 έως 15:00
  Ιστορία Β΄Τάξη Πέμπτη 14:00 έως 15:00
  Νέα ελληνική γλώσσα Γ1 και Γ2 Πέμπτη 13:00 έως 14:00
         
Καρμίρης Σπήλιος    ΠΕ03 Μαθηματικά Α΄Τάξη Δευτέρα 13:00 έως 13:45
  Μαθηματικά Α΄Τάξη Τρίτη 13:00 έως 13:45
  Μαθηματικά Γ1  Τρίτη 13:45 έως 14:30
  Μαθηματικά Γ1 Τετάρτη 13:00 έως 13:45
  Μαθηματικά Α΄Τάξη Πέμπτη 13:00 έως 13:45
  Μαθηματικά Γ1 Παρασκευή 13:00 έως 13:45
         
Χαιρικάκης Μάρκος    ΠΕ03 Μαθηματικά  Γ2 και Γ3  Τρίτη  13:00 έως 13:45
  Μαθηματικά  Γ2 και Γ3  Πέμπτη 14:00 έως 14:45
  Μαθηματικά  Β1 Τετάρτη  12:15 έως 13:00
  Μαθηματικά  Β1 Παρασκευή 12:15 έως 13:00
         
Μπακόπουλος Νικόλαος ΠΕ86 Μαθηματικά   Β2 Δευτέρα 12:00 έως 13:15
  Μαθηματικά  Β3 Δευτέρα 13:30 έως 14:45
  Μαθηματικά  Β2 Τετάρτη  12:00 έως 13:15
  Μαθηματικά   Β3 Τετάρτη 13:30 έως 14:45
  Πληροφορική Γ3 Τρίτη  12:00 έως 12:45
         
π. Πριγκιπάκης Ευάγγελος ΠΕ01 Θρησκευτικά   Α΄Τάξη Δευτέρα  15:00 έως 15:45
  Θρησκευτικά Β΄Τάξη Τετάρτη 15:00 έως 15:45
  Θρησκευτικά Γ΄Τάξη Παρασκευή 15:00 έως 15:45
         
Καραβασέλα Χρυσούλα ΠΕ05 Γαλλικά Α΄Τάξη Τρίτη 15:00 έως 15:45
  Γαλλικά Β΄Τάξη Πέμπτη 15:00 έως 15:46
  Γαλλικά Γ΄Τάξη  Παρασκευή 14:00 έως 14:45
         
Λίτινας Αντώνης ΠΕ04.01 Φυσική Α΄Τάξη  Πέμπτη 12:00 έως 12:50
  Φυσική Β΄Τάξη  Τρίτη 12:00 έως 12:40
  Φυσική Γ΄Τάξη  Τετάρτη 12:00 έως 12:50

 

 

Attachments:
Download this file (nmpako-manual-webex.pdf)nmpako-manual-webex[nmpako-manual-webex]1332 kB
f t g